Ocieplanie pianką poliuretanową Warszawa - natrysk i izolacje

Pianka poliuretanowa otwartokomórkowa posiada w swojej budowie liczne komórki otwarte, dzięki czemu „oddycha” i utrzymuje w pomieszczeniu odpowiednie i przyjemne środowisko. Para wodna, np. będąca wynikiem niedostatecznej wentylacji, krążąca w powietrzu, w przeciwieństwie do tradycyjnych materiałów izolacyjnych nie skrapla się na jej powierzchni, co zapobiega powstawania pleśni, dzięki temu pianka otwartokomórkowa z powodzeniem wykorzystywana jest do ocieplania poddaszy.

Natrysk pianki poliuretanowej na poddaszu

Wykonując na terenie Warszawy izolacje pianką poliuretanową, możemy zagwarantować coś więcej, niż tylko efektywną ochronę przed wilgocią oraz zapewnienie doskonałej wentylacji w budynku. Tego typu ocieplanie to również:

  • tańsze i łatwiejsze utrzymanie przyjemnej temperatury w budynku przez cały rok;
  • wysoki poziom bezpieczeństwa dzięki niskiej palności materiału;
  • doskonała ochrona przed zanieczyszczeniami znajdującymi się w powietrzu.

Skuteczne ocieplanie poddasza

Oprócz swoich znakomitych właściwości izolacyjnych, paroprzepuszczalnych i akustycznych (wygłuszających), pianka poliuretanowa jest bardzo lekka, dlatego nie obciąża konstrukcji dachu, a wręcz przeciwnie - dodatkowo ją wzmacnia.

Dzięki profesjonalnej metodzie nakładania ocieplenia można mieć absolutną pewność wysokiej efektywności jej działania oraz wieloletniej wytrzymałości. Wykonany Wykonana z użyciem pianki poliuretanowej izolacja poddasza idealnie sprawdza się zarówno w domach prywatnych, jak i w wielu budynkach o przeznaczeniu przemysłowym.

Należy jednak zaznaczyć, iż pianka otwartokomórkowa zwykle nie jest zalecana do izolowania fundamentów, ze względu na swoje właściwości, np. większą niż w przypadku pianki zamkniętokomórkowej zdolność do chłonięcia wody i brak wytrzymałości na ściskanie. Do izolowania fundamentów polecamy jednak piankę zamkniętokomórkową.

Materiały te pozwalają na kontrolowanie dyfuzji pary wodnej. Pianka poliuretanowa o otwartych komórkach jest niezwykle skuteczną barierą dla dźwięku, posiada około dwa razy lepsze parametry w zakresie słyszalnych częstotliwości w stosunku do pianki o zamkniętych komórkach.

Reasumując, materiał otwartokomórkowy, dzięki swojej paroprzepuszczalności, znakomicie nadaje się do ocieplania poddaszy, izolacji akustycznej oraz izolacji ścian w budynkach o konstrukcji szkieletowej.

Zapraszamy do szczegółowego zapoznania się z naszymi usługami poprzez kontakt z doświadczonymi pracownikami. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania, przygotujemy wstępną wycenę wykonania izolacji pianką poliuretanową oraz zawsze zapewnimy swoje profesjonalne wsparcie techniczne.