Izolacje natryskowe w budownictwie wielorodzinnym

Im większa powierzchnia - a tym samym kubatura - wielorodzinnego budynku mieszkalnego, tym większa skala zysków lub strat w zakresie kosztów eksploatacji, wynikających z wyborem materiału izolacyjnego i jakości usługi docieplenia/izolacji. Proporcjonalnie do wielkości obiektu wzrasta też ilość potrzebnego materiału izolacyjnego i jego koszty instalacyjne. Kwestie te najlepiej - z punktu widzenia stopy zwrotu z inwestycji - realizują izolacje natryskowe z Izolacje.com.

Zamkniętokomórkowa i otwartokomórkowa pianka poliuretanowa ma szerokie zastosowanie w budownictwie wielorodzinnych budynków mieszkalnych.

Zastosowanie izolacji natryskowych w budynkach wielorodzinnych:

– izolacja fundamentów: wykonanie termoizolacji i hydroizolacji bezpośrednio na beton. Od 6 do 8 cm zamkniętokomórkowej piany poliuretanowej zapewnia doskonałą izolację,

– izolacja ścian fundamentowych: wykonanie termoizolacji i hydroizolacji bezpośrednio na ścianę fundamentową i beton. Również zalecamy od 6 do 8 cm zamkniętokomórkowej piany poliuretanowej, aby zapewnić szczelną i bezszwową powłokę termiczną i przeciwwilgociową na całej izolowanej powierzchni,

– izolacja elewacji: w przypadku ścian wielowarstwowych,

– izolacja akustyczna ścian wewnętrznych: otwartokomórkowa pianka poliuretanowa o grubości od 8 do 12 cm jest doskonałym izolatorem akustycznym: zapewnia doskonałe wyciszenie ścian działowych wykonanych w technologii GK lub drewnianych,

– izolacja stropu lub połaci dachowej: pianka poliuretanowa jest niewrażliwa na wilgoć zawartą w powietrzu, a jej parametry nie ulegają pogorszeniu w czasie.

Dodatkowe informacje

 • Budownictwo jednorodzinne

  Wyobraź sobie ograniczenie kosztów ogrzewania do 50%, izolację, która dodatkowo redukuje hałas z zewnątrz, jest całkowicie niepyląca i antyalergiczna, uniemożliwia przedostawanie się kurzu, pyłków i innych zewnętrznych zanieczyszczeń do wewnątrz. Wyobraź sobie wysoki komfort cieplny w Twoim domu bez względu na porę roku: link.

  • Izolacje.com Izolacje natryskowe najlepsza stopa zwrotu z inwestycji
 • Rolnictwo, obiekty rolnicze

  W obiektach rolniczych, piana poliuretanowa zamkniętokomórkowa sprawdza się idealnie. Ma ona ponadto kilka dodatkowych cech, które znakomicie nadają się do obiektów rolniczych: link.

  • Izolacje.com Izolacje natryskowe trwałość i bezpieczeństwo
 • Przemysł, obiekty przemysłowe

  Izolacje nowobudowanych, remontowanych lub adoptowanych budynków przemysłowych - tutaj doskonale sprawdzi się izolacja posadzek, ścian i stropów zamkniętokomórkową pianą poliuretanową: link.

  • Izolacje.com Izolacje natryskowe oszczędność
 • Pianka otwartokomórkowa

  Opis technologii natrysków otwartokomórkowych, zalety tego rodzaju pianki oraz gdzie stosować piankę otwartokomórkową: link.

  • Izolacje.com Izolacje natryskowe jakość powietrza
 • Pianka zamkniętokomórkowa

  Opis technologii natrysków zamkniętomórkowych, zalety tego rodzaju pianki oraz gdzie stosować piankę zamkniętokomórkową: link.

  • Izolacje.com Izolacje natryskowe najlepsze właściwości izolacyjne